w dni powszednie:
700, 1800 (1700 - zimą)
w kaplicy (czwartek, piątek):
1700 (1600 - zimą)
w niedziele i święta:
730, 1000, 1130, 1700
w kaplicy: 845

czynna rano
środa i sobota: 830-900

czynna wieczorem
poniedziałek, wtorek i czwartek:
1830-1900
(1730-1800 - zimą)

piątek : 1830-1930
(1730-1830 - zimą)

w pierwsze czwartki, piątki i soboty kancelaria nieczynna

wezwanie do chorego i sprawy pogrzebu o każdej porze

25 MAJ

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24.05.2020

1.  Dziękujemy za wspólne uczczenie setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Parafianom, za portrety Jana Pawła II w oknach domów i zapalenie świec pamięci, rodzinom i zespołom za wykonanie „Barki”, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej za odegranie pieśni z wieży kościoła św. Stefana.

2. Dzisiaj od godz. 13.00 możliwość spowiedzi wielkanocnej oraz przyjęcia Komunii świetej, która będzie udzielana co pół godziny. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty szczególnie osoby, które przez ostatnie miesiące korzystały z aktu żalu doskonałego, a Komunię św. przyjmowały tylko w sposób duchowy. Przypominamy, ze 7 czerwca kończy się Okres Wielkanocny, w którym każdy katolik powinien przystąpić do Komunii św. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego oraz o ilości ludzi wewnątrz kościoła, czyli 1 osobie na 10 m2. Jeżeli jest więcej prosimy o wyjście na zewnątrz i zachowanie odpowiednich odległości.

3. W sobotę 30 maja diakon Michał Woźniak przyjmie święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu. Na czas rekolekcji, które rozpocznie dzisiaj wieczorem polecajmy Go naszej modlitwie w podziękowaniu za posługę diakońską w naszej wspólnocie parafialnej.

4. W najbliższą niedzielę - 31 maja będziemy gościć wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – „Młodzi Światu” z Krakowa na kolejnej akcji „Orawa dzieciom Afryki”. Misjonarze podzielą się świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, przeznaczonej na projekt „Adopcja Miłości”, której celem jest pomoc w edukacji najuboższych dzieci z krajów Trzeciego Świata.

5.      Dziękujemy za wysprzątanie kościoła i kaplicy, ofiary na kwiaty oraz wszystkie ofiary na potrzeby kościoła przekazane indywidualnie, złożone w kościele i wpłacone przekazami bankowymi.

6.   Serdecznie prosimy tych parafian, którzy dzierżawią działki od parafii o telefoniczne lub indywidualne potwierdzenie dzierżawy, gdyż ostatnie umowy były podpisane w 2013 roku na okres 2 lat.

7. Solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych patronów, polecając szczególnie wszystkie mamy w dniu ich święta.

Bóg Zapłać!

Dziękujemy za wspólne uczczenie 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Parafianom, za portrety Jana Pawła II w oknach domów i zapalenie świec pamięci, rodzinom i zespołom za wykonanie „Barki” o 21.37, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej za odegranie pieśni z wieży kościoła św. Stefana.

Zachęcamy do śpiewania majówek w gronie rodzinnym. Korzystajmy z orawskich tekstów, ucząc młodsze pokolenie pięknej tradycji modlitwy śpiewem przy wizerunkach Matki Bożej.

Zdjęcia domowych ołtarzyków oraz przystrojonych kapliczek przydrożnych i ogrodowych prosimy przysłać na adres mailowy parafii.