w dni powszednie:
700, 1800 (1700 - zimą)
w kaplicy (czwartek, piątek):
1700 (1600 - zimą)
w niedziele i święta:
730, 1000, 1130, 1700
w kaplicy: 845
czynna w dni powszednie po mszach świętych.
17 SIERPIEŃ

XIX Niedziela Zwykła

12.08.2018

1.      Kalendarz liturgiczny: poniedziałek-Matki Bożej Kalwaryjskiej, wtorek-św. Maksymiliana Marii Kolbego, środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na mszach świętych błogosławienie ziół i kwiatów, piątek – św. Jacka prezbitera.

2.      We czwartek uroczystość odpustowa ku czci Świętego Stefana Króla Węgierskiego patrona naszej parafii. Msze święte będą odprawione: o godz. 8.00; suma odpustowa z procesją o 11.00  i wieczorna o godz. 17.00. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie ks. Jan Karlak, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, świętujący jubileusz 25-lecia sakramentu kapłaństwa. Zespoły regionalne serdecznie zapraszamy do oprawy liturgicznej Mszy świętych.

3.      Na sumę zapraszamy strażaków, orkiestrę, chór, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów.  Prosimy dzieci komunijne o zabranie poduszek z zakrystii i niesienia ich w czasie procesji. Prosimy o udział młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Zapraszamy do niesienia relikwii, obrazów, figur i chorągwi – w miarę możliwości w strojach regionalnych. Kierowców prosimy o parkowanie samochodów poza placem przed plebanią, gdyż uniemożliwia to pozostawienie samochodów zaproszonym księżom z dekanatu.

4.      Spowiedź we wtorek od 15.00 do 16.00. Gorąco prosimy o nie pozostawianie spowiedzi na 15 sierpnia lecz skorzystanie z licznej posługi księży we wtorek.

5.      Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją w poniedziałek 13 sierpnia o godz. 18.00. Będzie je prowadził ojciec Szymon Wierzbiak, nasz rodak, który odprawi Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z Lipnicy Małej.

6.      Dziękujemy za wysprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiary złożone na kwiaty. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce dekanalnej do Ludźmierza, a szczególnie prowadzącym modlitwę różańcową.

7.      W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Ryszard Rosa. Będą one przygotowaniem do peregrynacji Biblii do wszystkich domów naszej parafii z okazji zbliżającej się setnej rocznicy erygowania parafii św. Stefana. Będzie też możliwość zakupienia książek z rozważaniami do Ewangelii, które pomogą w dobrym przeżyciu przyjęcia Słowa Bożego w naszych rodzinach.

8.      Obchodzącym w tym tygodniu jubileusze i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożej opieki, a wszystkim przebywającym na urlopach udanego wypoczynku.