w dni powszednie:
700, 1800 (1700 - zimą)
w kaplicy (czwartek, piątek):
1700 (1600 - zimą)
w niedziele i święta:
730, 1000, 1130, 1700
w kaplicy: 845
czynna w dni powszednie po mszach świętych.
16 GRUDZIEŃ

II Niedziela Adwentu

10.12.2017

1.      Kalendarz liturgiczny: dzisiaj - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszej parafii będzie on przypomniany 7 stycznia, gdy kazania wygłosi ojciec Bernardyn z Żytomierza na Ukrainie. Wtedy będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Środa – św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

2.      W przyszłą niedzielę w ramach rekolekcji adwentowych na wszystkich Mszach św. odbędzie się dzień skupienia poświęcony modlitwie różańcowej. Poprowadzi go moderator diecezjalny Wspólnoty Żywego Różańca, ks. dr Stanisław Szczepaniec. Po mszy św. o 11.30 konferencja dla zelatorów i członków wszystkich Róż Różańcowych oraz dla tych, którzy chcą się do róż zapisać, a także dla parafian odmawiających często różaniec indywidualnie.

3.      Dziękujemy za wysprzątanie kościoła i kaplicy, ofiary złożone na kwiaty oraz wszelkie ofiary na potrzeby parafii, również te złożone drogą elektroniczną. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przekazali ofiarę na potrzeby cmentarza, która wyniosła 16.100 zł. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na wynagrodzenie dla pana grabarza Jgnacego, część na wyprowadzenie spraw prawnych i administracyjnych cmentarza „u Morawów”, a największa część na całoroczny wywóz śmieci i porządkowanie naszych cmentarzy. Bóg zapłać za ofiarność.

4.      Zgodnie z tradycją w święto Bożego Narodzenia jubilaci 50 tej rocznicy sakramentu małżeństwa odnowią przysięgę sakramentalną. Będą to:

We wspomnienie św. Szczepana odnowią swoje przyrzeczenie jubilaci 25 lat małżeństwa:

Módlmy się z tej okazji o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin w naszej parafii.

5.      Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga zaprasza na VI Małolipnickie Kolędowanie w dniu 6 stycznia o godz. 14.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy i zespoły działające w naszej parafii oraz osoby indywidualne do wspólnego kolędowania. Termin zgłoszeń do 1 stycznia u p. Władysława Wierzbiaka.

6.       Wójt gminy Jabłonka informuje, że 17 grudnia w niedzielę o godz. 18.30 w Remizie OSP w Lipnicy Małej odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Lipnica Mała. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich mieszkańców w imieniu wójta Antoniego Karlaka.

7.      Wszystkim solenizantom i obchodzącym jubileusze w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.