w dni powszednie:
700, 1800 (1700 - zimą)
w kaplicy (czwartek, piątek):
1700 (1600 - zimą)
w niedziele i święta:
730, 1000, 1130, 1700
w kaplicy: 845
czynna w dni powszednie po mszach świętych.
24 PAŹDZIERNIK

XXIX niedziela zwykła

22.10.2017

1.      Kalendarz liturgiczny: dzisiaj przypada wspomnienie Jana Pawła II papieża – polecamy Bogu w modlitwie posługę arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, któremu w katedrze na Wawelu zostanie nałożony paliusz, znak misji Jezusa Dobrego Pasterza oraz władzy metropolity krakowskiego; w sobotę – świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2.      Dziękujemy za wysprzątanie kościoła i kaplicy oraz za ofiary złożone na kwiaty.

3.      Dzisiaj możemy złożyć podpis pod projektem obywatelskim ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Projekt ustawy można przeczytać w gablotce przed kościołem. Istnieje możliwość zabrania do domu formularzy do podpisu i oddanie ich w tym tygodniu do zakrystii. Warunkiem jest znalezienie w rodzinie i sąsiedztwie około 10 osób chętnych do podpisania projektu ustawy.

4.      Przy wyjściu z kościoła będzie dziś odbywać się „liczenie wiernych” dla celów statystycznych, dotyczących niedzielnych praktyk religijnych.

5.      Przy cmentarzu zostało ogrodzone miejsce na składowanie śmieci do kontenerów. Dziękujemy wykonawcom za bardzo szybki termin zrobienia placu i ogrodzenia. Prosimy o wspólną troskę o cmentarze jako miejsca pamięci. Wyraża się to m.in. zachowaniem porządku nie tylko przy grobie swoich zmarłych, ale także na całym terenie cmentarza i obok niego. Dlatego serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zabierają wieńce i znicze do koszy przy swoich domach.

6.      Zakończyły się prace przy powiększeniu parkingu, sfinansowane z naszych składek „na kościół”, Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Zachęcamy kierowców do profesjonalnego parkowania, gdyż w tej chwili nikomu nie może brakować miejsca na parkingach przy kościele i za plebanią, a jezdnia i chodniki przed kościołem nie powinny być blokowane.

7.      Ogłoszenie Banku Spółdzielczego w Jabłonce:

8.      Zaproszenie na Mszę św. dziękczynną za posługę ks. bp. Grzegorza Rysia:

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożej opieki, orędownictwa Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.